
1. Яка речовина є кислотою: а) HNO2;
2. Алотропія – це явище існування хімічного елемента у вигляді:
г) двох або кількох простих речовин, різних за властивостями і будовою.
3.В будівництві використовують: г) СаСО3.
4. За звичайних умов озон – газ: г) важчий за повітря, з характерним запахом .
5. При взаємодії кальцію з концентрованою сульфатною кислотою виділяється газ: г) H2S.
6. Який оксид є кислотним ? б) N2 О5;
7. Яка сіль належить до солей амонію? б) NH4NO3;
8. Який газ виділиться при хімічній взаємодії міді з розбавленою нітратною кислотою? б) NО;
9. Який найвищий ступінь окиснення виявляє у сполуках атом Карбону? в) +4;
10. У чому полягає процес активації вугілля? а) в обробці перегрітою водяною парою;
11. Питна сода – це: а) натрій гідроген карбонат;
C12H22O11+H2O>C6H12O6(глюкоза)+C6H12O6(фруктоза) (H+,t)
CH2OH-(CHOH)4-COH+2[Ag(NH3)2](OH)>CH2OH-(CHOH)4-COONH4+2Ag+3NH3+H2O
C(1+)-2e>C(3+)|1
Ag(1+)+1e>Ag(0)|2
Масса органических веществ могла увеличиться только за счет прибавления воды:
m(H2O)=0,414гр.
n(H2O)=0,414гр/18гр/моль=0,023моль
n(C12H22O11)=0,023моль
M(C12H22O11)=12*12+22+16*11=342гр/моль
m(C12H22O11)=0,023моль*342гр/моль=7,866гр
n(C6H12O6)глюкоза=0,023моль.
n(Ag)=20,3гр/108гр/моль=0,188моль.
n(C6H12O6)общ.=0,188моль/2=0,094моль
n(C6H12O6)нач=0,094моль-0,023моль=0,071моль
M(C6H12O6)=12*6+12+16*6=180гр/моль.
m(С6H12O6)нач=180гр/моль*0,071моль=12,78гр.
w(C12H22O11)=7,866гр/130гр=0,06=6%
w(C6H12O6)=12,78гр/130гр=0,098=9,8