Задача №1
- Уравнение:

- вычислим количество вещества водорода:
n = V/Vm = 4,48л/22,4л/моль = 0,2 моль
- По уравнению реакции:
n(Na) = 2n(H2) = 0.2моль*2 = 0,4 моль
- Вычисляем массу натрия:
m(Na) = n*M = 0,4моль*23г/моль = 9,2 грамма
Отвеот: масса натрия равна 9,2 грамма
Задача №2
- Уравнение:
CuO + H2 = Cu + H2O
-По уравнению реакции, видим, что:
n(H2) = n(CuO) = 1,5 моль
- Масса 1,5 моль водорода:
m= n*M = 2г/моль*1,5моль = 3 грамма
- По уравнению реакции, видим, что:
n(Cu) = n(CuO) = 1.5 моль
- Рассчитывеам массу 1,5 моль меди:
m = n*M = 1,5 моль*64г/моль = 96 грамм
ответ: Знайдемо молекулярну масу цього оксиду: Мм (Х 205)= 2х+16·5=2 Загальна формула вищих оксидів елементів п'ятої групи - Х205. х + 80. І ця молекулярна маса оксиду дорівнює 142 за умовою задачі тоді пишемо рівняння з одним невідомим і вирішуємо його:
2х + 80=142
2х=142-80
2х=62
х=62:2
х=31
пятивалентний елемент має відносну атомну масу 31. За таблицею Менделєєва шукаємо елемент, у якого 31 атомна маса. Це Фосфор. Значить формула оксиду Р2О5. Формула кислоти, якій відповідає цей оксид Н3РО4-фосфорна кислота (ортофосфорна кислота)
Объяснение: "це не точно!"