10,8 г Х л
2Al + 6HCl = 2ALCl3 + 3H2
n = 2 моль n = 3 моль
Mr = 27 г/моль Vm=22,4 л/моль
m = 54 г V = 67,2 л
10,8 г Al - Х л Н2
54 г Al - 67,2 л Н2
V(H2) = 10,8 * 67,2 / 54 = 13,44 л
1. протони, нейтрони і електрони
2. Якщо питання не про точні значення в певній одиниці, то протони позитивні, нейтрони нейтральні, а електрони негативні.
3. атомні маси не можна визначити у речовин, лише у елементів. Молекулярні маси: сульфатна-98
нітратна-63
ортофосфорної кислоти не існує а є ортофосфатна-98
4. 25%/50%/25%
5.кількісним і якісним складом
7. порядковий номер, символ елементу, атомна маса, розподіл електронів по рівнях, назву хімічного елементу, назву простої речовини, ступені окиснення.
Формула питної соди: NaHCO₃ , відн. молекулярна маса: 84