2Mg+O₂-->2MgO
Сначала найдём количество магния по формуле n=m/M, где n-колличество вещества, m-масса, M-молярная масса:
n(Mg)=12г:24г/моль=0,5моль
Теперь смотрим на коэффициенты перед магнием и кислородом.
Перед магнием стоит 2, а перед кислородом 1.
Значит, колличество кислорода в 2 раза меньше колличества магния:
n(O₂)=n(Mg)/2=0,5моль:2=0,25моль
Теперь можем найти объём кислорода по формуле
где V-объём, -молярный объём (у газов он всегда равен 22,4 л/моль), n-колличество вещества:
V(O₂)=22,4л/моль·0,25моль=5,6л
ответ: 5,6 л.
С - 14г
Н - 1г
O - 16г
Метан - СН4 - 14+4*1=18г
Етан - С2Н6 - 2*14+6*1=28+6=34г
50л
0,2% - 50*0,02/100=0,01л об'єм метана
50л-0,01л=49,99л об'єм етана
1 моль усіх газів за нормальних умов займає об'єм - 22,4л
а) Для метана - 0,01:22,4= 4*10^(-4)моль
18г*4*10^(-4)=0,008г - Кількість метана.
б) Для етана - 49,992-22,4=2,23моль
34г*2,23=75,9г - Кількість етана
1) CH4 + 2O2 = CO2 + 2H2O
2 ) 2C2H6 + 7O2 = 4CO2 + 6H2O
Складаємо пропорцію для першого рівняння:
0,008:18=х:64
х=0,008*64/18=0,028г
0,028г/32=8,9*10^(-4)моль
22,4*8,9*10^(-4)=0,02л кисню
Для другого рівняння також складаємо пропорцію:
75,9:68=х:224
х=75,9*224/68=250г кисню
250:32=7,8 моль
7,8*22,4=175л кисню
Відповідь: Для повного проходження реакції потрібно 175л+0,02л=175,02л
Тепер розрахуємо кількість повітря
Як відомо в повітрі 21 відсоток кисню, тому для розрахунка кількості повітря складаємо обернену пропорцію:
175,02:х=21:100
х=175,02*100/21=833,4л
Відповідь: для повного проходження реакції потрібно - 175,02л кисню та 833,4л повітря