

1-3
2-4
3 - 4
4-2
5 ( хлороводородная кислота - НЕ ---4
6-1
7-3,5
8- а-1,б-3,в-4
9 2Ca + O2 => 2CaO
CaO + H2O => Ca(OH)2
3Ca(OH)2 + 2H3PO4 => Ca3(PO4)2 + 6H2O
10.
Al2O3 + 3H2SO4 => Al2(SO4)3 + 3H2O
m 40,8г
- находим n (Al2O3) = = = 0,4 моль
M 102г/моль
по уравнению n оксида = n соли
находим массу соли = n * M = 0,4 моль * 342г/моль = 136,8г
Відповідь:
V(CO₂)=22.4 л
Пояснення:
Дано: m(суміші)=212 g w(Na₂CO₃)=50%. V(CO₂)-?
I. Запишемо рівняння:
Na₂CO₃ + 2 CH₃COOH → H₂O + CO₂↑ + 2 CH₃COONa
За рівнянням видно, що натрій карбонат і вуглекислий газ у співвідношенні, як 1:1.
Тобто, n(Na₂CO₃ )=n(CO₂)
II. Виконаємо обчислення :
n(E)=m(E)/Mr(E)
w(E)=m(E)/m(розчину) · 100%
m(E)=w(E)*m(розчину) / 100%
n(E)=V(E)/Vm
V(E)=n(E)*Vm
m(Na₂CO₃)=212*50/100=106 g
n(Na₂CO₃)=106/106=1 моль=n(CO₂)
V(CO₂)=n(CO₂)*Vm= 1*22.4 = 22.4 л
*Поставте найкраще, будь ласка :)