дано
m1(ppaNa2SO4)=200 g
W1=14.2%
m2(ppa BaCL2)=200 g
W2= 5.2%
m(BaSO4)-?
находим массу вещества Na2SO4
m(Na2SO4)=200*14.2%/100%=28.4 g
находим массу вещества BaCL2
m(BaCL2)=200*5.2%/100%=10.4 g
определяем какое вещество в недостатке
M(Na2SO4)=142 g/mol
M(BaCL2)=208 g/mol
n(Na2SO4)=m/M=28.4/142=0.2 mol
n(BaCL2)=m/M=10.4/208=0.05 mol
n(Na2SO4)>n(BaCL2)
10.4 g Xg
Na2SO4+BaCL2-->BaSO4↓+2NaCL M(BaSO4)=233 g/mol
208 233
X=10.4*233/208
X=11.65 g
ответ 11.65 г
Объяснение:
V(CO₂)= 577,32л.
Объяснение:
Дано:
m(C₅H₁₂)=350г.
Vm=22,4л./моль
V(CO₂)-?
Рішення:
1. Визначимо молярну масу пентану :
M(C₅H₁₂)=5x12+12=60+12=72г./моль
2. Визначимо кількість речовини в 350г.пентану :
n(C₂H₁₂)=m(C₅H₁₂)÷M(C₅H₁₂)=350г.÷72г./моль=4,86моль
3. Запишемо рівняння реакції:
C₅H₁₂+8O₂=5CO₂+6H₂O
а) за рівнянням реакції кількість речовини:
n(C₅H₁₂)=1моль n(CO₂)=5моль
б) за умовою задачі кількість речовини:
n₁(C₅H₁₂)=4,86моль, значит n₁(CO₂)=24,3моль
(4,86моль×5моль÷1моль)
4.Визначимо объем карбон оксиду(lV) кількістю речовини 24,3моль:
V(CO₂)= n₁(CO₂)×Vm=24,3моль×22,4л./моль =577,32л.
5. Відповідь: 577,32л. объем карбон оксиду(lV) утворюеться внаслидок спалювання 350г пентану.