10,69 г азота содержится в 100 г вещества, а 14 г (1 моль) азота - в Х г
Х = 14 х 100 / 10,69 = 131г/моль - молярная масса
раз ничего не сказано, берём моноаминомонокарбоновую кислоту c формулой NH2-(CH2)n-COOH
атомные массы азота 14, водорода 1, углерода 12, кислорода 16, тогда
16 + 14n + 45 = 131
14n = 70
n=5
NH2-CH2-CH2-CH2-CH2-CH2-COOH аминогексановая кислота
содержание азота в ней
14 х 100 / (14 + 6х12 + 13х1 + 2х16) = 10,69%
а в аминобутановой кислоте содержание азота
14 х 100 / (14 + 4х12 + 9х1 + 2х16) = 13,59%
Привіт! Зараз ми швидко усе запишемо:
A) Дано: водна емульсія аніліну, хлоридна кислота.
Запишемо рівняння реакції:
C₆H₅NH₂ + HCl → [C₆H₅NH₃]Cl
C₆H₅NH₂ + HCl → [C₆H₅NH₃]⁺Cl⁻
Це засвідчує про основні властивості, адже він реагує з кислотою, а з основами - ні.
Б) Дано: феніламоній хлорид, натрій гідроксид.
Запишемо рівняння реакції:
[C₆H₅NH₃]Cl + NaOH →C₆H₅NH₂ ↓+ NaCl + H₂O
[C₆H₅NH₃]⁺+Cl⁻ + Na⁺ + OH⁻ → C₆H₅NH₂ + Na⁺+Cl⁻ + H₂O
[C₆H₅NH₃]⁺ + OH⁻ → C₆H₅NH₂ + H₂O
Солі реагують з лугами з осаджуванням аніліну, бо металічний елемент забирає кислотний залишок, а гідроксильна група відбирає водень, що з'єднанний донорно-акцепторним зв'язком.
В) Дано: анілін, бромна вода.
*Дивимось на криво намальовану реакцію))
Якісною реакціює на анілін є CaOCl₂, бо розчин набуває фіолетового забарвлення.
Готово! Є питання? Запитуйте, з радістю відповім
*Поставте найкраще, будь ласка :)