Для обчислення числа атомів та маси кисню, спочатку необхідно врахувати хімічну формулу води (H₂O) та баланс хімічного рівняння реакції електролізу.
У балансованому рівнянні електролізу води:
2H₂O -> 2H₂ + O₂
1 моль води розщеплюється на 1 моль водню (H₂) та 0,5 моль кисню (O₂). Тому, 5 моль води розщеплюються на 5 моль водню та 2,5 моля кисню.
Для обчислення числа атомів кисню, ми знаємо, що в 1 молі кисню міститься 6,022 × 10²³ атоми (число Авогадро). Таким чином, у 2,5 молях кисню буде:
2,5 моль * 6,022 × 10²³ атомів/моль = 1,5055 × 10²⁴ атомів кисню.
Щодо маси кисню, молярна маса кисню (O₂) становить 32 г/моль. Тому, маса 2,5 моль кисню буде:
2,5 моль * 32 г/моль = 80 г.
Таким чином, в результаті електролізу 5 моль води, отримаємо 1,5055 × 10²⁴ атомів кисню та масу кисню в 80 г.
Объяснение:
1)
Складемо РХР:
Zn + 2HCl = ZnCl₂ + H₂
З РХР бачимо, що n(Zn) : n(HCl)= 1 : 2, тобто
n(HCl) = 2n(Zn) = 2 * 2 = 4 моль
Знайдемо масу хлоридної кислоти:
M(HCl) = 1 + 35,5 = 36,5 г/моль
m(HCl) = n(HCl) * M(HCl) = 4 * 36,5 = 146 г
n(Zn) : n(H₂)= 1 : 1, тобто n(H₂) = n(Zn) = 2 моль
V(H₂) = n(H₂) * Vm = 2 * 22,4 = 44,8 л
2)
9,8 г х г
H₂SO₄ + BaCl₂ = BaSO₄↓ + 2HCl
n = 1 моль n = 1 моль
M = 98 г/моль M = 233 г/моль
m = 98 г m = 233 г
m(BaSO₄) = 9,8 * 233 : 98 = 23,3 г