
1) 48 г Х г
Mg + S = MgS
n=1 моль n=1 моль
М = 24 г/моль М = 56 г/моль
m=24 г m=56 г
48 г Mg - Х г MgS
24 г Mg - 56 г MgS
m(MgS) = 48 * 56 / 24 = 112 г
48 г Х л
2) CH4 -> C + 2H2
n=1 моль n=2 моль
М = 16 г/моль Vm=22,4 л/моль
m = 16 г V = 44,8 л
48 г СН4 - Х л Н2
16 г СН4 - 44,8 л Н2
V(H2) = 48 * 44,8 / 16 = 134,4 л
Відомо, що для вивчення навколишнього світу недостатньо лише гати й описувати об'єкти. Важливо ще характеризувати їх кількісно, тобто якимись величинами. Порцію води, наприклад, можна характеризувати кількісно, вимірявши її об'єм у літрах або масу в грамах. Але для хіміка поряд з цим важливо ще знати число структурних частинок (атомів, молекул або йонів), які містяться в цій порції речовини, оскільки саме вони вступатимуть у хімічну взаємодію. Ось чому в хімії і суміжних з нею науках використовують фізичну величину — кількість речовини.
Объяснение: