Розв'язування.
Знаходимо масу сульфатної к-ти в її розчині:
m(H2SO4)=m(p.H2SO4)*ω(H2SO4)
m(H2SO4) = 100 г*0,3 = 30 г
Знаходимо молярну масу сульфатної к-ти (M) та її кількість (n)
M(H2SO4) = 98 г/моль
n(H2SO4)=m(H2SO4)/M(H2SO4)
n(H2SO4) = 30 г/98 г/моль = 0,306 моль
Складаємо рівняння хімічної реакції (РХР)
Zn + H2SO4 = ZnSO4 + H2
З РХР бачимо, що n(H2)=n(H2SO4)
n(H2) = 0,306 моль
Vm = 22,4 л/моль - молярний об'єм газу за н.у.
Рахуємо об'єм водню:
V(H2)= n(H2)*Vm
V(H2)= 0,306 моль*22,4 л/моль = 6,85 л
Відповідь: 6,85 л
1. Физические свойства минерал. кислот, электролитов: все электролиты - это в-ва, которые проводят эл. ток => они растворимы. Некоторые кислоты могут быть представлены газами (HCl, HI, HNO3), жидкими (H2SO4, HClO4) и твёрдыми (H2SiO3). Некоторые имеют запах (HCl, HClO3) и цвет.
2. Уксусную кислоту получают в лаборатории действием на ацетаты сильными кислотами:
CH3COONa + H2SO4 = NaHSO4 + CH3COOH
3. Слабые электролиты: H2CO3, H2S, CH3COOH (почти все карбоновые кислоты), H2SO3, HNO3, HF, H2SiO3.