відповідь:
113.8 g
пояснення: x g 9.6g
дано: 1. cuso₄+2hcl> cucl₂↓+h₂so₄
w(cuso₄)=10% | 160 g/mol 135 g/mol
m(cucl₂)=9,6 g | отсюда: x=9,6*160/135=11,38 g
| 2. w(e)=m(e)/m(раствора) · 100 %
m(растора)-? | m(растора)=11,38/10 · 100 %=113.8 g
1) MgCO₃ + 2HCl = MgCl₂ + H₂O + CO₂↑
MgCO₃ + 2H⁺ + 2Cl⁻ = Mg²⁺ + 2Cl⁻ + H₂O + CO₂↑
MgCO₃ + 2H⁺ = Mg²⁺ + H₂O + CO₂↑
MgCl₂ + 2KOH = Mg(OH)₂↓ + 2KCl
Mg²⁺ + 2Cl⁻ + 2K⁺ + 2OH⁻ = Mg(OH)₂↓ + 2K⁺ + 2Cl⁻
Mg²⁺ + 2OH⁻ = Mg(OH)₂↓
Mg(OH)₂ + Н₂SO₄ = MgSO₄ + 2Н₂О
Mg(OH)₂ + 2H⁺ + SO₄²⁻ = Mg²⁺ + SO₄²⁻ + 2H₂O
Mg(OH)₂ + 2H⁺ = Mg²⁺ + 2H₂O
2) CuSO₄ + 2NaOH = Cu(OH)₂↓ + Na₂SO₄
Cu²⁺ + SO₄²⁻ + 2Na⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓ + 2Na⁺ + SO₄²⁻
Cu²⁺ + 2OH⁻ = Cu(OH)₂↓
Cu(OH)₂ = CuO + H₂O
CuO + H₂ = Cu + H₂O
3) ZnCl₂ + 2KOH = Zn(OH)₂↓ + 2KCl
Zn²⁺ + 2Cl⁻ + 2K⁺ + 2OH⁻ = Zn(OH)₂↓ + 2K⁺ + 2Cl⁻
Zn²⁺ + 2OH⁻ = Zn(OH)₂↓
Zn(OH)₂ + 2HCl = ZnCl₂ + 2H₂O
Zn(OH)₂ + 2H⁺ + 2Cl⁻ = Zn²⁺ + 2Cl⁻ + 2H₂O
Zn(OH)₂ + 2H⁺ = Zn²⁺ + 2H₂O