1. а) 2Mg + O2 = 2MgO
MgO + 2HCl = MgCl2 + H2O
б) Na2O + H2O = 2NaOH
3NaOH + H3PO4 = Na3PO4 + 3H2O
2.
0,1 моль х моль у моль
FeO + 2HCl = FeCl2 + H2O
1 моль 2 моль 1 моль
0,1 = x
1 2
х = 0,2
n(HCl) =0,2 моль
m = n*M
M(HCl) = 36,5 г/моль
m(HCl) = 0,2 моль * 36,5 г/моль = 7,3 г
0,1 = x
1 1
х = 0,1
n(FeCl2) =0,1 моль
m = n*M
M(FeCl2) = 127 г/моль
m(FeCl2) = 0,1 моль * 127 г/моль = 12,7 г
ответ: m(HCl) = 7,3 г, m(FeCl2) = 12,7 г
3.
CO2 - кислотный
N2O3 - кислотный
Na2O - основной
CO2 - H2CO3
N2O3 - HNO2
Na2O - NaOH
CO2 + 2NaOH = Na2CO3 + H2O
CO2 + 2Na+ + 2OH- = 2Na+ + CO3 2- + H2O
CO2 + 2OH- = H2O + CO3 2-
N2O3 + 2NaOH = 2NaNO2 + H2O
N2O3 + 2Na+ + 2OH- = 2Na+ + 2NO2 - + H2O
N2O3 + 2OH- = H2O + 2NO2 -
CO2 + CaO = CaCO3
N2O3 + CaO =Ca(NO2)2
CO2 + H2O = H2CO3
N2O3 + H2O = 2HNO2
Na2O + H2SO4 = Na2SO4 + H2O
Na2O + 2H+ + SO4 2- = 2Na+ + SO4 2- + H2O
Na2O + 2H+ = 2Na+ + H2O
3Na2O + P2O5 = 2Na3PO4
Na2O + H2O = 2NaOH
4. 2NaOH + H2SO4 = Na2SO4 + 2H2O
2Na+ + 2OH- + 2H+ + SO4 2- = 2Na+ + SO4 2- + H2O
2H+ + 2OH- = 2H2O
Mg(OH)2 + 2HNO3 = Mg(NO3)2 + 2H2O
Mg(OH)2 + 2H+ + 2NO3- = Mg 2+ + 2NO3- + 2H2O
Mg(OH)2 + 2H+ = Mg 2+ + 2H2O
Ca(OH)2 + 2HCl = CaCl2 + 2H2O
Ca(OH)2 + 2H+ + 2Cl- = Ca2+ + 2Cl- + 2H2O
Ca(OH)2 + 2H+ = Ca2+ + 2H2O
5. Серная кислота H2SO4 не реагирует с SiO2
6.
0,5 моль х моль
2KOH + H2SO4 = K2SO4 + H2O
2 моль 1 моль
n = m/M
M(KOH) = 56 г/моль
n(KOH) = 28 г / 56 г/моль = 0,5 моль
0,5 = х
2 1
х = 0,25
n(H2SO4) = 0,25 моль
m = n*M
M(H2SO4) = 98 г/моль
m(H2SO4) = 0,25 моль * 98 г/моль = 24,5 г
m(p-p)=24,5 г / 0,1 = 245 г
V = m/p
V(H2SO4)=245 г / 1,07 г / см в кубе = 229 см в кубе
ответ: 229 см в кубе
7.
2 моль х моль
Zn + 2HCl = ZnCl2 + H2
1 моль 1 моль
n = N/Na
n(Zn) = 1,2 * 10 в 24 степени / 6,02 * 10 в 23 степени = 2 моль
2 = х
1 1
х = 2
n(H2) = 2 моль
m = n*M
M(H2) = 2 г/моль
m(H2) = 2 моль * 2 г/моль = 4 г
ответ: 2 моль, 4г
CH3C00H = CH3-COO- + H+
Метилоранж змінює своє забарвлення з оранжевого на червоний(а лакмус з фіолетового-на рожевий),що говорить про те,що у розчині кисле середовище.А так як індикатори змінюють забарвлення,з'єднуючись з катіонами Гідрогену(як у даному випадку) або аніонами гідроксо-групи,то відбувається електролітична дисоціація,тобто оцтова кислота є електролітом,хоч і слабким
Д.№2.
CH3COOH + NaOH = CH3COONa + H2O
В результаті реакції бачимо,що при додаванні кислоти малиновий колір зникає,тобто розчин знебарвлюється,що свідчить про те,що реакція відбулася і утворилися нейтральні речовини(сіль-натрій ацетат і вода)
Д.№3.
2CH3COOH + Mg = (CH3COO)2Mg + H2 стрілка вгору
В результаті бачимо бульбашки,що свідчать про виділення газу.Як і з мінеральними кислотами метали витискують Гідроген,в результаті чого утворюється водень
Д.№4.
2CH3COOH + Na2CO3 = 2CH3COONa + H2O + CO2 стрілка вгору
В результаті реакції відбувається "закипання"(шипіння) маси,що говорить про виділення газу.Так як оцтова кислота сильніша за карбонатну,з якої утворений натрій карбонат,то вона витискує її зі складу солі.А нестійка за звичайних умов карбонатна кислота одразу розкладається на воду і вуглекислий газ(звідки і утворення в процесі реакції бульбашок).
Йонні рівняння,сподіваюсь,напишите самі на основі молекулярних
Подробнее - на -
Объяснение: