m(Cu)=178,2 г.
Объяснение:
Дано:
m(AI)=51г.
m(Cu)-?
1 Определим молярную массу алюминия :
M(AI)=27г./моль
2. Определим количество вещества алюминия в 51г.:
n₁(AI)=m(AI)÷M(AI)
n₁(AI)=51г. ÷27г./моль =1,8моль
3. Запишем уравнение реакции:
3CuCI₂+2AI=2AICI₃+3Cu
а) по уравнению реакции количество вещества:
n(AI)=2моль n(Cu)=3моль
б) по условию задачи количество вещества:
n₁(CuCI₂)=1,8моль n₁(Cu)=2,7моль
4. Определим молярную массу меди:
M(CuCl₂)=64 г./моль
5. Определим массу меди количеством вещества 2,7 моль:
m(Cu)=n₁(Cu)×M(Cu₂)=2,7 моль×64 г./моль=178,2 г.
6. ответ: при взаимодействии хлорида меди(ll) и 51 г алюминия выделилась масса меди 178,2 г.
Харчова́ кухо́нна сіль — це речовина у вигляді кристаликів, яка містить 93-99 % хлористого натрію і домішки солей кальцію, магнію, калію, які надають їй гігроскопічності, жорсткості і гіркуватого присмаку.[1][2] Чим менше в солі цих домішок, тим вища її якість.
Сіль є кристалічним сипким продуктом без запаху (окрім випадку йодованої солі) з солоним смаком без присмаку, в якому не допускається присутність сторонніх домішок, що не пов'язані з методом добуванні солі. Колір екстра та вищого ґатунків — білий, однак для першого та другого допускаються сірий, жовтуватий, рожевий та голубуватий відтінки в залежності від походження солі.[2]
Як сировина для одержання кухонної солі (хлористого натрію) використовується кам'яна сіль(67,9%), озерна осадова сіль (31,8%) і в невеликих об'ємах натуральні розсоли. За призначенням і споживанням розрізняють харчову (50%) загального виробництва, технічну (40%) і кормову (10%) сіль.