
2)
дано:
m=20h
v=10дм3=0,01м3
p=1000кг/м3
f-? h
решение:
найдем силу архимеда: fарх=pgv=1000кг/м3*10м/с2*0,01м3=100h
найдем вес тела: p=mg=2кг*10м/с2=20h
найдем силу: f=fарх-p=100h-20h=80h
4)
находим по таблице плотность мрамора - 2500—2800 кг/м³,
примем - 2500кг/м.куб
найдём обьем - 1000кг / 2500кг/м.куб=0.4м.куб
на тело обьёмом 0.4 м.куб действует выталкивающая сила равная весу вытесненной жидкости, вес 0.4 м.куб воды равен p= v*p*g=0.4 м.куб *1000кг/м.куб*10 м/с.кв= 4000н,
вес мрамора р=m*g= 1000кг*10м/с.кв= 10000н
вес мрамора в воде р=10000н - 4000н = 6000н
соответственно и сила нужна 6000н = 6лн
если не ошибаюсь,то так.
Оскільки кульки металеві, то розподіл зарядів між ними відбувається миттєво, тому якщо відомо, що одна з кульов втрачає певну кількість електронів, то ймовірно, що таку ж кількість електронів втрачає і друга кулька. Щодо величини самого заряду, то це число 1,5*10^12 помножити на величину заряду електрона (1,6*10^(-19)). Маємо, кульки зарядиться позитивно зарядом 2,4*10^(-7) Кл.
Якщо ж автор задачі, все таки, говорив суто про передачу заряду тільки першій кульці, а тоді вже відбувся розподіл між кульками, то кульки будуть заряджені позитивними зарядами, величиною 1,2*10^(-7) Кл. Хоча, це малоймовірно.
Цікаво, з якого збірника ця задача? "Замиляна", поганозрозуміла. :)